Dekopet _ Modüler Ürün Teknolojisi

Skip Navigation LinksAnasayfa -> Modüler Ürün Teknolojisi
MODÜLER NE DEMEKTİR ?
DEKOPET olarak ürünlerimizi çoğunlukla modüler olarak tasarlıyoruz. Modüler demek, kelime anlamıyla birimlerden oluşan demektir. Birbirinden bağımsız olarak işlev gören, satışı yapılan ürünlerin, ürün parçalarının farklı kombinasyonlarla bir araya gelebilecek şekilde tasarlanması fikrine dayanır. Günümüzde çoğunlukla mobilya sektöründe kullanılan bir teknolojidir. Dekopet olarak biz de ürünlerimizin hemen hemen hepsinde modüler ürün teknolojisini kullanıyoruz.

MODÜLER ÜRÜNLERİN AVANTAJLARI
1: Modüler ürünler, belli kısımları renk ve işlev olarak değiştirilebilen, ek parça ve modüllerle birbirine dönüştürülebilen ürünlerdir. Dolayısıyla seçenekler çoğalır, sıkıldığınız, monotonlaşmış ürünlerinizi yeni bir ürün almak zorunda kalmadan değiştirebilirsiniz. Örneğin DP-IKE-100 kod serisi Düz Çatılı Tablasız İç Mekan Kedi Evini, sadece çatı kiremiti (kırmızı,kahve vb.) modülünü satın alarak DP-IKE-120 kod serisi Kiremit Çatılı Tablasız İç Mekan Kedi Evine dönüştürebilirsiniz. Hatta alt tabla modülünü de ayrıca satın alarak DP-IKE-130 kod serisi Kiremit Çatılı Tablalı İç Mekan Kedi Evine rahatlıkla dönüştürebilirsiniz.

2: Böylece ürünleri parça parça alarak harcamanızı zamana yayıp bütçenizi zorlamamak gibi önemli bir avantaja da sahip olusunuz! Tabi farklı renklerde modüllere sahip ürünleri tam fiyat ödemeden sadece modülü satın alıp değiştirerek adeta yeni bir ürün satın almış gibi olursunuz. Örneğin, DP-IKE-120 kodlu Kırmızı Kiremit Çatılı Tablasız İç Mekan Kedi Evini sadece çatı kiremiti (kahverengi vb.) modülünü değiştirip onun ücretini vererek DP-IKE-101 kodlu Kahverengi Kiremit Çatılı Tablasız İç Mekan Kedi Evine dönüştürebilirsiniz. Bu da mali olarak modüler ürünün bir diğer avantajıdır.

MODÜLER ÜRÜN MONTAJI
Vitrinde, internet sayfasında veya satın aldığınız mağazada monte edilmiş olarak gördüğünüz ürünlerin evde sizin tarafınızdan monte edilmesi sanıldığının aksine zor değildir. Bu zorluk derecesi beklentinize göre küçük artış ve azalışlar gösterebilir. Örneğin 5 dakika gibi bir sürede kocaman bir köpek kulubesini bitiririm hevesi ile işe koyulursanız, sandığınızdan çok zor olduğunu düşünmeniz çok normal olacaktır. "Acele işe şeytan karışır" dememek için sakin bir ruh haliyle, montaj sıralamasını titizlikle takip ederek, en önemlisi sevimli dostlarımızın işine yarıyacak güzel bir şey yapmanın keyfini çıkararak ilerleyin.

Montaj için dikkat edilmesi gereken püf noktalar
* Geniş bir alanınız var ise tüm parçaları geniş bir alana yayın. Montajı yapacağınız zemin düz ve sağlam olmalıdır.
* Montaj talimatını dikkatle inceleyerek ve sıralamaya mutlaka uyarak, hangi parçanın hangi parçayla birleştirildiğini iyi tespit edin.
* Vida, civata ve benzeri parçaları talimatları dikkatle kontrol ederek belirtilen yerlere, belirtilen biçimde yerleştirin. Zira orantısız boyuttaki yanlış numaralı bir vida, ürün parçasına zarar verebilir veya yuvasını zedeleyebilir.
* Montaj esnasında ahşap malzemeleri birbiriyle birleştirmek için kesinlikle çekiç vb. sert aletler kullanmayın. Avuç içiyle hafif darbelerle bu işi yapın.
* Ambalaj kutusundan çıkan alyan anahtar vb dışında sadece ucu düzgün bir yıldız tornavidaya ihtiyacınız olacak. Akülü vidalama aleti kullanacaksanız özellikle yıldız vidalarda düşük tork ayarlarını tercih edin. (2-3-4 vb)
* Yanınızdaki kişiden akıl almayın. Size yardımcı olmasında bir sakınca yok ama unutmayın komuta tek kişide olmalıdır.
* Montajı ürünün boyutunu düşünerek mümkünse yerleştireceğiniz yerde veya yerleştireceğiniz yere kolaylıkla taşıyabileceğiniz bir yerde yapın.

Bu küçük püf noktalar sizi bir kaç adım ileriye götürecektir.

ÇOK ÖNEMLİ UYARI
Ürünlerimiz çok şirin ve montajı çok zevkli olduğu için bazı kişilerde hobiye dönüşebilmekte, hatta bağımlılık yaratabilmektedir. :)
ÖRNEK RESİMLER

Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-13
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-11
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-12
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-10
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-9
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-8
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-7
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-6
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-5
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Modüler Ürün Teknolojisi-4
16.09.2014 'de eklendi

   Modüler Ürün Teknolojisi Resim Galerimiz 
Copyright © 2014 dekopet.com
Anasayfa       Video Galerisi       Resim Galerisi       Haber - Duyuru       Hakkımızda       İletişim       Site Haritası