Dekopet _ Demonte Ürün Teknolojisi

Skip Navigation LinksAnasayfa -> Demonte Ürün Teknolojisi
DEMONTE NE DEMEKTİR ?
DEKOPET olarak ürünlerimizi çoğunlukla demonte olarak tasarlıyoruz. Demonte demek, kelime anlamıyla montajı yapılmamış demektir. Bağlantı elemanlarıyla birlikte birleştirmeye hazır haldeki parçalar demonte ürünü oluşturur. Günümüzde çoğunlukla mobilya sektöründe kullanılan bir teknolojidir. Dekopet olarak biz de ürünlerimizin hemen hemen hepsinde demonte ürün teknolojisini kullanıyoruz. Zira biz de bir nevi "evcil hayvan mobilyası" üretmekteyiz.

DEMONTE ÜRÜNLERİN AVANTAJLARI
1: Demonte ürünlerin en büyük avantajı taşıma, kargo ve nakliye açısından büyük kolaylık sağlamasıdır. Montajı yapılmış haliyle oldukça büyük boyutlara sahip bir ürünü kargoyla, nakliyeyle almanız hem zor hem de parasal bir külfettir. Ayrıca ev taşıma vb. durumlarda size zorluk çıkarabilir. Oysa Normal boyutundan çok daha küçük boyutlarda demonte olarak paketlenmiş bir ürünün taşınması, kargolanması vb çok kolaydır. Alışveriş merkezinden, mağazadan veya bir petshoptan alıp kolaylıkla elde taşıyabilir, arabanıza koyup nakliye parası ödemeden evinize götürebilirsiniz.

2: İkinci büyük avantajı fiyat olarak daha uygun olmasıdır. Zira kargo ve taşıma ücretinden edilen tasarrufun yanısıra, seri üretimin getirdiği daha ucuz hammadde ve ürün bolluğu üreticiye daha uygun fiyata sürümden kazanma şansı verir. Tüm bu faktörler de müşteriye aynı kaliteyi daha ucuza temin etme fırsatı sunar.

3: Üçüncü büyük avantajı ürünün herhangi bir parçasının kırılması, hasar görmesi vb durumlarda sadece tek parçayı değiştirerek normalde kullanılamaz hale gelecek ürününüzü kurtarabilirsiniz. Demonte ürünlerin her bir parçası seri üretimin avantajı dahilinde kolaylıkla üretici firmadan derhal temin edilebilir.

4: Demonte ürünlerin bir diğer önemli avantajı da sanılanın aksine sağlamlığı ve kolay tamir edilebilirliğidir. Normal ürünlerde kullanılan bağlantı elemanları (vida, civata vb) çoğunlukla standart, ucuz elemanlardır. Oysa demonte ürünlerde işin doğası gereği kullanılmak zorunda olunan demonte bağlantı elemanları çok daha sağlam ve dayanıklıdır. Yapıştırıcı ve sabit vida kullanılmadığı için demonte ürünler daha esnek, kırılmaya dayanıklı bir yapıya sahiptir. Esneyen, gevşeyen parçaları ürünle birlikte verilen alyan anahtar vb ile kolaylıkla sıkıştırıp sağlamlaştırabilirsiniz. Oysa normal montaj üretim ürünlerde esneme, düşürme vb hallerde bağlantı yerleri kırılabilir, yalama olabilir.

DEMONTE ÜRÜN MONTAJI
Vitrinde, internet sayfasında veya satın aldığınız mağazada monte edilmiş olarak gördüğünüz ürünlerin evde sizin tarafınızdan monte edilmesi sanıldığının aksine zor değildir. Bu zorluk derecesi beklentinize göre küçük artış ve azalışlar gösterebilir. Örneğin 5 dakika gibi bir sürede kocaman bir köpek kulubesini bitiririm hevesi ile işe koyulursanız, sandığınızdan çok zor olduğunu düşünmeniz çok normal olacaktır. "Acele işe şeytan karışır" dememek için sakin bir ruh haliyle, montaj sıralamasını titizlikle takip ederek, en önemlisi sevimli dostlarımızın işine yarıyacak güzel bir şey yapmanın keyfini çıkararak ilerleyin.

Montaj için dikkat edilmesi gereken püf noktalar
* Geniş bir alanınız var ise tüm parçaları geniş bir alana yayın. Montajı yapacağınız zemin düz ve sağlam olmalıdır.
* Montaj talimatını dikkatle inceleyerek ve sıralamaya mutlaka uyarak, hangi parçanın hangi parçayla birleştirildiğini iyi tespit edin.
* Vida, civata ve benzeri parçaları talimatları dikkatle kontrol ederek belirtilen yerlere, belirtilen biçimde yerleştirin. Zira orantısız boyuttaki yanlış numaralı bir vida, ürün parçasına zarar verebilir veya yuvasını zedeleyebilir.
* Montaj esnasında ahşap malzemeleri birbiriyle birleştirmek için kesinlikle çekiç vb. sert aletler kullanmayın. Avuç içiyle hafif darbelerle bu işi yapın.
* Ambalaj kutusundan çıkan alyan anahtar vb dışında sadece ucu düzgün bir yıldız tornavidaya ihtiyacınız olacak. Akülü vidalama aleti kullanacaksanız özellikle yıldız vidalarda düşük tork ayarlarını tercih edin. (2-3-4 vb)
* Yanınızdaki kişiden akıl almayın. Size yardımcı olmasında bir sakınca yok ama unutmayın komuta tek kişide olmalıdır.
* Montajı ürünün boyutunu düşünerek mümkünse yerleştireceğiniz yerde veya yerleştireceğiniz yere kolaylıkla taşıyabileceğiniz bir yerde yapın.

Bu küçük püf noktalar sizi bir kaç adım ileriye götürecektir.

ÇOK ÖNEMLİ UYARI
Ürünlerimiz çok şirin ve montajı çok zevkli olduğu için bazı kişilerde hobiye dönüşebilmekte, hatta bağımlılık yaratabilmektedir. :)
ÖRNEK RESİMLER

Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-25
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-24
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-23
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-21
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-22
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-18
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-19
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-20
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-15
16.09.2014 'de eklendi
Resim Bulunamadı Demonte Ürün Teknolojisi-16
16.09.2014 'de eklendi

   Demonte Ürün Teknolojisi Resim Galerimiz 
Copyright © 2014 dekopet.com
Anasayfa       Video Galerisi       Resim Galerisi       Haber - Duyuru       Hakkımızda       İletişim       Site Haritası